Eeltöötlus

Kontakt:
Valdeku 132          color@inlook.ee                    Tallinn 11216         Tel.: 6 585 708
E-R 7.30-16.00

Hinnapäringud ja tellimused saatke palun emailile color@inlook.ee

 

  

Pulbervärvimine

Järgnev info on aktuaalne kõigile, kes on konstruktsioonide või materjalide katmiseks valinud pulbervärvimise – arhitektidele, majahalduritele ja -omanikele, konstruktsioonide projekteerijatele ja tootjatele ning fassaadipuhastuse ja -hoolduse spetsialistidele.

Pulbervärvimise eelised

Hoonete ehitusel kasutatakse väga erinevaid alumiiniumkonstruktsioone ja -osi alates elumajade alumiiniumprofiiliga kaetud puitakendest kuni büroopilvelõhkujate sileda alumiinium-klaasfassaadini. Mõlemal juhul kuulub hoonete profiilisüsteemi hulk detaile, näiteks aknalauad, parapetid, mitmesugused plekkosad, iluliistud ja -nurgad, fassaadiplaadid, rõdude klaasimisprofiilide liugkonstruktsioonid jne.

Neid detaile mõjutab ilmastik – päikese ultraviolettkiirgus, niiskus, temperatuurikõikumised, tuul ja sademed. Lisaks jätavad neile märgi veel muudki keskkonnategurid, nagu õhusaaste tööstuspiirkondades või tiheda asustusega linnades, kloriidide suur kontsentratsioon ja niiskus veelähedastes paikades.

Kõiki siin nimetatud detaile kasutatakse ehituses mingil moel kaetuna. Need ei pruugi olla valmistatud alumiiniumist ega värvitud pulbriga. Peale pulbervärvimise on turul teisigi pindamistehnoloogiaid: anodeerimine, galvaanimine, värvimine vedelvärvidega jpm. Pulbervärvimisel on aga rida eeliseid, millega teised tehnoloogiad harva võistelda suudavad – lai värvi- ja efektivalik, erisuguse läikega siledad ja struktuurpinnad, vastupidavus keemiliste ainete suhtes, lihtne hooldus ja keskkonnasõbralikkus.

Pulbervärvi funktsioonid

Kui olete valinud pulbervärvimise, peate teadma paari olulist asja. Esiteks seda, et värvkattel on mitu ülesannet – see kaitseb metalli korrosiooni eest ning muudab toote värvi, läike ja struktuuri poolest kauniks. Teiseks peab värvkate neid funktsioone täitma pikka aega, sageli kogu toote või isegi hoone eluea, mis võib kesta kümneid aastaid.

Pulbervärvimise tehnoloogia ei ole kuigi keeruline – pulbervärv elektriseeritakse selleks ettenähtud seadmetega ja pihustatakse seejärel maandatud metalli pinnale. Nõnda värviga kaetud ese asetatakse ahju, kus värv temperatuuril 170–200 °C sulab ja kõvastub, moodustades värvkatte. Muide, värskelt värvitud toode võib ilus välja näha, kuid ei pruugi olla kvaliteetselt värvitud. Värvitud toode peab ju kaunis olema mitte ainult värskelt värvituna, vaid ka viie, kümne või kahekümne aasta pärast. Äkki hakkab värv kooruma? Või luitub värv? Vahest hakkab metall värvkatte all roostetama?

Kvaliteetne pulbervärvimine

Pulbervärv täidab ühtviisi hästi nii esteetilist kui ka kaitsefunktsiooni siis, kui toode on kvaliteetselt värvitud, s.t kui värvimisel on kinni peetud tehnoloogiliste protsesside kontrolli, materjalivaliku ja kvaliteedikontrolli nõuetest. Sellised alumiiniumi värvimise kvaliteedinõuded on ehitustööstuses juba ammu paika pandud ja sõnastatud kahes Euroopa organisatsiooni dokumendis: GSB International ja Qualicoat. 2004. aastal koostati ja kinnitati nende kahe dokumendi põhjal Euroopa standard EN 12206, millel on standardi staatus ka Eestis.

Meie, Inlook Color OÜ, oleme GSB Internationali atesteeritud liige. Juhindume värvimisel standarditest GSB AL 631 ja EVS- EN 12206. Seega võite meilt nõuda kvaliteetset pulbervärvimist. Me garanteerime selle!

Mõni tõik pulbervärvimise kohta. Kas teadsite, et see tehnoloogia:

  • muudab toote mitte üksnes korrosioonikindlaks, vaid ka kauniks?
  • on keskkonnasõbralik, sest selle puhul ei kasutata lahusteid, raskemetalle ega muid toksilisi aineid?
  • on säästlik, sest kasutatud värvi saab kokku koguda ja taaskasutada?
  • võimaldab luua väga mitmesuguse värvi, läike, efekti ja struktuuriga pindu?
  • sobib erinevates keskkondades kasutatavatele toodetele, sest värvkate võib olla ilmastiku- ja kulumiskindel, antibakteriaalne ja antistaatiline ning vastupidav keemiliste ainete suhtes?

Enne pulbervärvimise tellimist küsige alati:

  • mismoodi värvija metalli enne värvimist ette valmistab;
  • millise värviga toode värvitakse ja kas see värv sobib teie tootele;
  • kuidas kontrollitakse värvimise kvaliteeti ja millise garantii värvija oma tööle annab;
  • kuidas peaksite värvitud toodet hooldama, et selle eluiga oleks vähese vaevaga võimalikult pikk.

___________________________________